Přehled programu nejbližšího jednání
Nejbližší jednání se uskuteční v Brně v prostorách partnerské organizace Jihomoravské inovační centrum, Purkyňova 649/127 a hosté se mohou těšit na nabitý program.
Přechod od prototypu k praxi: Jak zajistit životaschopnost výsledků kyberbezpečnostního výzkumu a vývoje?
Program nejbližšího jednání skupiny kyberbezpečnostního výzkumu a inovací CYRIS, které se uskuteční dne 26.11.2024 v prostorách Jihomoravského inovačního centra, Purkyňova 649/127, Brno se skládá z dopoledního bloku věnovaného krátkým odborným přednáškám zejména na téma příležitostí pro financování výzkumu a vývoje a odpoledního business bloku určeného k navazování nových kontaktů a sdílení zkušeností z dobré praxe.
Odpolední blok bude otevřen dvěma vstupy z kategorie tzv. success story, tedy příklady toho jak se může úspěšný výzkumný projekt transformovat do ještě úspěšnější komerční společnosti. Dále se pak v panelové diskuzi střetnout zástupci akademie, veřejné i soukromé sféry, kteří budou diskutovat o svých zkušenostech s transformací výzkumných projektů do podoby komerčně agilních produktů.
Celou akci posléze uzavře networkingová akce 120 vteřin, ve které si budou hosté moci nasdílet vzájemné potřeby a kontaktní informace.
Anotace k panelové diskuzi
Výzkum a vývoj v kybernetické a informační bezpečnosti přináší značné množství výsledků, které mají výrazný potenciál pro široké využití v praxi. Po skončení realizace projektu ovšem vyvstávají problémy spojené s přechodem do fáze komerčně úspěšného produktu. Nejasnosti se často týkají jak problémů spojených s absencí finančních prostředků pro komercializaci produktu, tak nedostatku znalosti trhu pro správné zacílení na skupinu potenciálních uživatelů, a rovněž i nejistot spojených s vlastnickými právy.
Překonávaní těchto komplikací je ovšem základním předpokladem pro úspěšný a synergický růst celého národního výzkumného ekosystému, tvořeného akademickou sférou, soukromým sektorem i veřejnou správou. V tomto ohledu je nezbytná nejen vzájemná mezisektorová kooperace pro podporu individuálních iniciativ, ale také sbíraní inspirace od těch zástupců ekosystému, kterým se daří zmíněné komplikace a výzvy spojené s budováním silného výzkumného a vývojového prostředí v kybernetické a informační bezpečnosti překonávat.
O svých zkušenostech s transformací výzkumných projektů do podoby komerčně agilních produktů budou diskutovat zástupci soukromých organizací. Jejich přístup bude porovnán s postupy a praxí uplatňovanými v akademických institucích. Zástupci veřejné správy poskytnou bližší pohled na formulaci výzkumných záměrů a výběr vhodných témat pro výzkum.